YouTube widget Facebook widget Vouchery i promocje OSK PERFECT widget OSK Perfect - widget

Prawo jazdy automat – zdaj AUTOMAT-ycznie

Prawo jazdy automat – zdaj AUTOMAT-ycznie

Masz problem z opanowaniem ręcznej skrzyni biegów? Posiadasz lub zamierzasz kupić samochód z automatem, więc wystarczy Ci prawo jazdy  z kodem 78. A może paraliżuje Cię stres egzaminacyjny i szukasz każdego sposobu, który go wyeliminuje. Prawo jazdy automat to dobra decyzja z różnych powodów.

Postanowiliśmy opracować ten artykuł z kilku względów. By pokazać Wam, że można zdać prawo jazdy:

 1. Szybciej.
 2. Łatwiej.
 3. Z dużo mniejszym stresem.
 4. W komfortowych warunkach.

Czyli AUTOMAT-ycznie.

Prawo jazdy automat to aż 5 korzyści i tylko 1 wada, która często przestaje nią być

5 KORZYŚCI

#1 Łatwiej zdać egzamin. Nie musisz pamiętać o zmianie biegów. Skupiasz się na prowadzeniu samochodu i  obserwacji otoczenia

Przypomnij sobie pierwsze godziny za kółkiem. Sprzęgło, gaz, biegi, kontrola obrotomierza, włączanie kierunków, do tego musisz skupić się na drodze, przewidzieć reakcję pieszych, czytać znaki… Można oszaleć ze stresu i pogubić się w kolejności wykonywanych czynności. Do tego ciągle towarzyszy Ci napięcie, że auto stoczy się z górki lub zgaśnie.

Prawo jazdy automat rozwiąże Twój problem koordynacji zmiany biegu z naciskaniem sprzęgła i jednoczesnym zwalnianiem gazu.

Nie musisz zmieniać biegów, pilnować obrotomierza, martwić się o gaśnięcie silnika. Znika cały stres związany z płynnością jazdy, ruszaniem na wzniesieniu, czy gasnącym silnikiem podczas włączania się do ruchu.

 • Mniejsza obawa, że samochód Ci zgaśnie.
 • Płynnie ruszysz z miejsca. Unikniesz przykrego „szarpania” samochodem, które zdarza się praktycznie każdemu kursantowi.
 • Bez trudu pokonasz wzniesienie, które kursanci często oblewają.
 • Szybciej przyswoisz umiejętność prowadzenia samochodu, skupisz się na doskonaleniu techniki jazdy.

Uwaga! Na egzaminie państwowym więcej osób zdaje na skrzyni automatycznej niż na manualnej.

# 2 Szybciej zdajesz. Szybciej opanowujesz samochód i technikę jazdy

Jazda samochodem z automatyczną skrzynią biegów jest o wiele łatwiejsza, dlatego szybciej opanowujesz płynną jazdę. Nie tracisz czasu na naukę ruszania, zmiany biegów czy hamowania tak, by nie zadławić silnika. Od razu wyjeżdżasz na miasto i uczysz się samej jazdy.

Masz większe szanse zdać za pierwszym razem.

#3 Dużo mniejszy stres na egzaminie, nie popełniasz banalnych błędów

Paraliżuje Cię strach na myśl, że auto zgaśnie przy ruszaniu pod górkę, na skrzyżowaniu czy przy włączaniu się do ruchu? Dlatego popełniasz tak banalne błędy. Prawo jazdy automat pozwala Ci przestać o tym myśleć – tylko dodajesz gazu i hamujesz.

Samochód nigdy nie zgaśnie ci na światłach, pod górką czy podczas gwałtownego hamowania. Podjeżdżasz do skrzyżowania i jedyne co musisz zrobić to zahamować, a gdy upewnisz się że możesz jechać, wciskasz pedał gazu. To wszystko. Żadnych stresujących zmian biegów, wciskania i puszczania sprzęgła.

4#Komfortowa jazda. Twoja lewa noga odpoczywa, Twoja głowa jest spokojniejsza

Prawo jazdy automat oznacza bardzo wysoki komfort jazdy. Brak sprzęgła, to odpoczynek dla lewej nogi. Brak zmiany biegów, to odpoczynek dla całej głowy, mniej stresu, mniej skomplikowanej koordynacji ruchowej.

Prawo jazdy automat w połączeniu z wczasami, to już pełen komfort. Wypoczywasz w wygodnych i klimatycznych hotelach. Malownicze miasteczko wypełnione zielenią sprzyja nauce i wypoczynkowi. Wiele atrakcji uprzyjemnia pobyt. Brzmi ciekawie? Sprawdź ofertę https://wczasyiprawko.pl/oferta/

5#Bezpieczniejsza jazda. Poczucie pewności za kierownicą

Dla początkujących kierowców jazda jest znacznie bezpieczniejsza i mniej stresująca, co pozwala skupić się bardziej na drodze.

 

1 WADA

#1 Prawo jazdy automat uprawnia do prowadzenia pojazdów tylko z automatyczną skrzynią biegów

W przypadku zdanego egzaminu na automat otrzymane prawo jazdy uprawnia do prowadzenia pojazdów tylko z automatyczną skrzynią biegów. W przypadku zdanego egzaminu na skrzyni manualnej można prowadzić oba typy pojazdów.

Ta jedyna wada może nie zawsze nią być. Jeśli masz samochód z automatem i nie planujesz przesiadać się do innego, to prawo jazdy 78 w zupełności Ci wystarczy.

Jak wygląda prawo jazdy automat?

Prawo jazdy automat w rubryce z ograniczeniami ma adnotację „78″. Ten kod to nic innego jak pojazdy, które nie posiadają pedałów sprzęgła i skrzyni ręcznej.

Jak wygląda egzamin?

Egzamin na prawo jazdy automat wygląda identycznie, jak jego klasyczna wersja (pojazd wyposażony w skrzynię manualną). Obowiązują takie same zasady, czyli musisz zaliczyć część teoretyczną i praktyczną. Ułatwieniem dla zdających jest jedynie sposób prowadzenia pojazdu, o którym pisaliśmy wyżej.

Co jeśli będę jednak chciał kierować pojazdem z manualną przekładnią?

Musisz podejść do egzaminu. Nie musisz natomiast przejść całego kursu. Nie trzeba płacić za kurs, czy egzamin teoretyczny. Jeśli jesteś już doświadczonym kierowcom, wystarczą Ci jazdy doszkalające.

 

Prawo jazdy automat – dla kogo?

 1. Nie zdałeś egzamin na prawo jazdy kilka – kilkanaście razy, właśnie przez to, że zgasł Ci samochód podczas ruszania, stoczył się z górki itd. Prawo jazdy jest Ci niezbędne, musisz odwieźć dzieci do przedszkola, zrobić zakupy.
 2. Zrezygnowałeś w trakcie kursu, bo miałeś problem z przyswojeniem ręcznej skrzyni biegów i paraliżował Cię strach na samą myśl o tym, że samochód zgaśnie na środku skrzyżowania.
 3. W domu czeka na Ciebie samochód z automatyczną skrzynią biegów i nie zamierzasz przesiadać się do innego.
 4. Problemem jest dla Ciebie skoordynowanie zmiany biegu, z naciskaniem sprzęgła i jednoczesnym zwalnianiem gazu.
 5. Jesteś osobą niepełnosprawną (z dysfunkcją nawet 2 kończyn), masz problem ze zdrowiem.

 

Zapisz się na kurs z automatyczną skrzynią biegów

Dla niektórych sterowanie biegami to prawdziwy urok jazdy. Nie dla Ciebie! Dla Ciebie to same problemy. Nie brnij w to dalej, szkoda czasu i nerwów. Zapisz się na kurs z automatyczną skrzynią biegów

Mamy nadzieję, że nasz artykuł rozjaśnił temat prawa jazdy automat i pomógł podjąć Ci najlepszą decyzję. Na co dzień, zauważając problemy kursantów, doradzamy im najlepsze rozwiązania. Wielu zdało egzamin, dzięki temu że zdecydowało się na kurs z automatyczną skrzynią biegów. https://wczasyiprawko.pl/oferta/